registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Rozhovor: Ultras Mechov

Hokejoví Ultras čtvrtek, 09.12.2021 - přejít do komentářů
Rozhovor s jedním členem Ultras Mechov
/titleImg/rozhovor-ultras-mechov/6/9883.jpg?width=570

Díky za to, že sis udělal čas na rozhovor. Můžeš se nám na začátek představit? Jak dlouho
chodíš na hokej, jak dlouho jsi členem skupiny atd?

Ahoj, tak říká se mě Pajda, na hokej sem začal chodit v roce 1992 jako žák ZŠ. Z toho lze odvodit že je mě přes 40 let. Členem skupiny Ultras Mechov jsem od r. 2013, nedlouho po příchodu extraligy, kdy jsem zapadnul mezi zakládající členy. Také jsem několik let (s pauzou) členem vedení fanklubu.

Představ nám i vaši skupinu jako takovou. Kolik máte členů, případně kdy vznikla?

Naše skupina vznikla v r. 2009, před nějakou dobou ovšem zakládající členové utlumili svou činnost a odešli na „odpočinek“. Skupina z části zůstala, přišli noví lidé ochotní pracovat na choreích, bubnovat, spíkrovat atd. Takže se to pomalu nějak krystalizuje a sedá, i díky covidu trochu pomaleji. Stále ale tvoříme chorea a staráme se o chod kotle, to je primární, aby kotel fungoval.

Kolik vás chodí v aktuální covidové době? Změnila se nějak masivně účast během této doby?

Chodíme dá se říct všichni, pokud to jde. Celkově účast lidí ale poklesla jako všude bohužel, u kotle a asi i stání mám pocit, že tam je změna ale minimální. Pořád stejný xichty :D

Když byla koronavirová pauza a nemohlo se na hokej, jak jste se zabavili? Přemýšleli nad nějakým zlepšením, abyste přilákali více lidí?

Spíše jsme odpočívali, vynechali nějakou dobu zimák. Prospěje to i že si každý urovná priority a pohled na účast. Ono něco plánovat v téhle době nemá cenu, plánujeme sadu chorejí s velikou pracností a je tu opět zákaz. Plánujeme každoročně charitativní sbírku Fanoušci dětem a už druhý rok nebude, opět díky nesmyslnému zákazu vlády.

Jak si užíváte návrat na stadion?

Dlouho netrval, bylo to super, ale máme opět omezení na 1000 lidí, navíc naprosto nechutný zákaz neočkovaným, to je svinstvo! A kdy se zase podíváme na zimák … kdo ví, asi nikdo.

Když k vám v roce 2013 přišla najednou extraliga, jak jste se na to tvářili? Nevadilo vám, že to nebylo sportovní cestou?

Pamatuji jako mlaďák, když se postoupilo v r. 92/93 do vznikající extraligy, ano je to samozřejmě větší zážitek. Ovšem když MTF přišel neměl sem s tím problém, že bych byl vysloveně proti a raději hrál prales. Hradec si ELH zaslouží, roky jsme nemohli postoupit díky jižním sousedům, takže jsem rád že nabídku město vzalo a že to bylo dobré rozhodnutí je myslím vidět na celém fungování. Bohužel to odnesli kluci, kteří tu hráli předtím první ligu za Lvi.

Jak vzpomínáte na první ligu?

Já sem asi 8 let žil mimo Hradec na druhém konci republiky. Aspoň sem se snažil chodit na každý zápas Hradce v Ústí nad Labem nebo když jsem byl zrovna doma v Hradci.
Po návratu jsem zažil pouze jednu sezónu před ELH. Tehdy jsem moc lidí z kotle neznal, chodil jsem spíš na sezení se spoluhráči z hokeje. Pak mě jeden zatáhnul do kotle a tam sem začal tak nějak zapadat pomalu mezi aktivní.
A vzpomínky na první ligu před rokem 2004 to už je fakt dávno, bylo jich hodně, nejvíc zůstali samozřejmě ty na extraligu, když zimák byl totálně narvaný, sedělo se na schodech, stálo na zábradlí. Museli jsme chodit hned po otevření abychom měli s partou svoje místo, naši tyč. Tehdy to bylo ale zcela jiné … a taky hodně divoké, ty nedohrané derby, rozhodčí utíkající zadem v autě policajtů. To by dnes zavřeli zimák, všechny pozavírali a možná i klub zrušili.

Kdo je pro vás fanouškovsky větší rival? Pardubice nebo Motor?

Rozhodně Pardubice, tam je prostě Nenávist navždy! F.O.P.
Ovšem fanouškovská kvalita Perníkova je hodně diskutabilní :D

Kdo je vám po fanouškovské stránce v lize sympatický a naopak?

Nesnáším Brno, ale kotel mají výborný. Na opačném konci je samozřejmě rokle u parama (čti Perníkoff) a asi taky Liberec s jejich fanděním z repráků :D

V porovnání s ostatními kluby máte poměrně velká a náročná chorea. Kolik lidí je tak
připravuje a kde na ně berete prostředky?

Veškeré financování jde z výběrů do kasičky během zápasů a také materiální dary (vybavení, plachty atd.).
Občas se ozve otázka, kolik za to máme. No nic :D Ty hromady hodin tam totiž trávíme dobrovolně a zdarma.
Ten počet lidí se mění i podle velikosti a složitosti, a hlavně jak má kdo čas. Někdy čtyři a někdy deset lidí, to je takový obvyklý počet, když je potřeba seženou se další ruce.

Můžete vyzdvihnout nějaká svá chorea, na která jste fakt pyšní?

Já osobně mám pár svých favoritů, ale pyšný jsem na všechny, že dokázali vzniknout.
Které ovšem stojí za zmínku je to nejslavnější, Hradecké choreo v kotli Perníkářů :D
Mimochodem na mém YT (https://youtu.be/qfjuLgieNmg) k němu dodnes píší nenávistné komentáře, i po 4 letech.

Při tvorbě prezentací se někde inspirujete, nebo je to čistě z vašich hlav?

Vše jde z našich nápadů, možná někoho někde podvědomě něco nakoplo, ale žádné napodobeniny to nejsou. Někdy jde o déle plánované akce k nějakým milníkům, někdy o rychlou reakci na aktuální situaci nebo jen nápad u piva.

Máte za sebou i úspěšnou cestu Ligou mistrů, kde jste se dostali až do finále. Jak na to vzpomínáte a kde se vám líbilo nejvíc?

Finále bylo samozřejmě skvělé, velký úspěch našich kluků, a to že jsme ho měli doma byla taková odměna. Pokusili jsme se udělat co nejlepší atmosféru a myslím že se to povedlo.
Na výjezdy neumím odpovědět, sám jsem nebyl nikde z osobních důvodů. Takže zde zkusím dát slovo Zaze která je naším spíkrem a byla na všech výjezdech.

ZAZA: Prvně bych chtěla říct, že jsem bohužel nebyla všude semifinále ve Švédsku bylo bez mé účasti. Do klubového letadla jsem se nestihla přihlásit a jet na vlastní pěst bylo zrovna v dané datum dost drahé, takže jsem musela semifinále vynechat. Jinak vzpomínky jsou naprosto skvělé, je jich hodně a bude na co vzpomínat. Největší zážitek byl určitě výjezd do Štýrského Hradce, kdy z Hradce vyjela vlaková souprava o 11 vagónech. Byla to jedna obrovská párty. Ve vlaku i na pochodu se nešetřilo pyrotechnikou a zajímavý byl přístup policie v Rakousku. Na pochod čítající cca 200 lidí s námi šlo asi 5 měšťáků v civilu, kteří nám rovnou řekli, že klidně můžeme jít po silnici, že nám vyblokují cestu a že pyro je taky v pohodě, jen nesmí být nic na zimáku, jinak jdeme všichni ven! Policie ČR tady si vemte příklad! Byl to jedinečný výjezd, kdy jedním vlakem a tak dlouho cestu jeli fanoušci, hráči i činovníci klubu a tomu odpovídal i support. Bylo to skutečně jedinečné. Mannheim i Zug byly také skvělé výjezdy, které jsme si užili a korunovalo to finále u nás v Hradci.

Sledujete i zahraniční ultras scénu?

Jen zběžně co se objeví na síti, aktivně nějak ne, ono už toho času moc nezbývá.

Máte nějaký sen nebo cíl, kterého byste chtěli ve fandění dosáhnout?

Co nejvíce lidí na zimáku, bez omezení a dělení které aktuálně se tady zavádí, aby si užívali hokej a aktivně fandili. Víc v této době chtít ani asi nejde, tohle je základ. Sny si nechme na lepší dobu.

Hodně se u vás řeší také security. Máte vy s ní osobně nějaký problém? Případně když mají problém hosté, snažíte se jim pomoct? Při vstupu na stadion atd..

Problém se sekuritkou je dá se říct všude, někde více někde méně, a je to i o lidech na obou stranách. Myslím, že za poslední dobu se u nás tento problém zlepšil, takže nějaká součinnost potřeba nebyla, pokud vím. Dříve jsme se snažili to řešit, pokud jsme o tom věděli, pár situací bylo.

Jaký máte vztah s vedením klubu?

Řekl bych že velmi dobrý.

V Česku se hraje několik hokejových derby. Které je podle vás nejlepší?

Nelze říct nic jiného než že to naše :D

Sledujete projekt Vlajkonoši? Zapojujete se do něj? Případně zapojíte se do něj?

Znám, ale nejsme fotbalově aktivní skupinou. Pokud vím tak naše další aktivní skupina „Königgrätz Patriots“, kde jsou oproti nám mladý kluci, jsou v této skupině aktivní, i někteří z nás asi, ale jde o osobní zájem. Projekt znám, ale fotbal jde již dávná léta mimo mě, letce odmítám sledovat.
Třeba se vyvine časem něco takového na hokeji, nebylo by to vůbec od věci dát tomu řád.

Děkujeme za rozhovor a na závěr můžete cokoliv vzkázat

Snad jen ať tahle doba omezení, rozdělování a dalších svinstev skončí. Všichni společně, bez rozdílů, zpátky na stadiony!

Autor: redakce

HK Hradec Králové

clbannerVidea
další videa >
Vlajkonosi.cz
Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata! 08.10.2021

Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata!


VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019

VLAJKONOŠI v Chomutově

více na www.vlajkonosi.cz>
Groundhopping.cz
Návštěva 3. ligy v německém Zwickau. 21.01.2023

Návštěva 3. ligy v německém Zwickau.


Oslavy 100 let klubu v Ostravě se povedly na výbornou! 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostravě se povedly na výbornou!


Nová Hradečná přivítala vládce okresu z Hodolan. Pivo, cigára, klobásy, makrely a do toho vůně pyra... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vládce okresu z Hodolan. Pivo, cigára, klobásy, makrely a do toho vůně pyra...

více na www.groundhopping.cz>
Hooligans.info
Dal jsi nám branku, tak tady máš přes držku! Toto by se v Anglii přece nikdy stát nemohlo... 07.01.2023

Dal jsi nám branku, tak tady máš přes držku! Toto by se v Anglii přece nikdy stát nemohlo...


Vlajka Hooligans Brno vznikla v zimní přestávce sezóny 98-99, byla zabavena policií, ale nyní je zpět v rukou JKG... 17.12.2022

Vlajka Hooligans Brno vznikla v zimní přestávce sezóny 98-99, byla zabavena policií, ale nyní je zpět v rukou JKG...


ZPĚT V ČASE: Připomenutí federálního derby... 17.12.2022

ZPĚT V ČASE: Připomenutí federálního derby...

více na www.hooligans.info>
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace