registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Rozhovor se spíkrem hokejové Sparty

pátek, 16.03.2018 - přejít do komentářů
Hokejový rozhovor z Prahy...
/titleImg/rozhovor-se-spikrem-hokejove-sparty/6/8319.jpg?width=570

K dalšímu „hokejovému“ rozhovoru jsme pozvali konkrétní osobu a to Lukáše, jednoho ze spíkrů, kterého můžete pravidelně vídat na stupínku při hokejových utkání pražské Sparty. Rozhovor vznikal doslova pár hodin po vypadnutí Sparty z play-off, kdy byla v předkole vyřazena Libercem 3:0 na zápasy. Přesto jsme v rozhovoru probrali mnoho témat, od uplynulé sezóny, přes řízení kotle, až třeba po stěhování Sparty z Holešovic do O2 arény.

Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Chtít po tobě hodnocení sezóny, která pro Spartu skončila před pár hodinami vyřazením od Liberce, je lehce neohleduplné, přesto se zeptám, jaká byla pro fanoušky Sparty sezóna 2017/2018?
Zdravím čtenáře supporters. Sezóna byla samozřejmě neúspěšná a korunovaná vypadnutím s Libercem. Ten postoupil zaslouženě a my si naopak za to, co jsme předváděli postoupit nezasloužili. Takže ji nelze hodnotit jinak než negativně. Pokud člověk hodnotí týmový výkon a výsledky, tak opravdu není moc kladných věcí, které se povedly. Pokud má někdo podmínky jaké má, pokud má na papíře hráče jaké má, tak musí končit jinde než v předkole. Je mi ale jasné, že drtivou část této republiky výkony Sparty potěšily...

Ty osobně patříš mezi jednoho ze spíkrů Sparty. Schválně píšu „mezi jednoho“ protože vím, že vás je na tuto „práci“ více. Prozradíš, jak to máte a jak se střídáte?
V současnosti jsme dva a střídáme se v půlce zápasu. Já jsem ten starší a zkušenější (speakeruju od sezóny 2008/2009), takže mám i hlavní slovo v případě řešení nějaké, řekněme, nestandardní situace. A s ohledem na to jak rychle jdou zápasy po sobě, tak jsem rád, že se můžeme střídat.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.

To už bude nějakých 10 let na stupínku pro spíkra. Pořád Tě to baví? Kde bereš energii?
Když vezmu, že jsem se k tomu dostal víceménně náhodou, tak je to poměrně dlouhá doba, no. Ani pořádně nevím jestli je v extralize někdo, kdo to dělá déle :D Jestli mě to baví? Dá se říct, že když se Ti něco povede, když máš radost, že to jako celek nějak vypadá, tak Tě to baví. No a pak jsou zápasy, kdy tvůj tým hraje tužku a ty se tam můžeš třeba stavět na hlavu a ty lidi jsou tak otrávení, že to jako celek vypadá blbě. V české mentalitě je obecně zakořeněno fandit, když se daří. A o to víc práce pak máš, když se nedaří. To si pak někdy říkáš, zda to máš zapotřebí dělat tam ze sebe blbce, když na tvou snahu hráči na ledě flušou. A co si budeme povídat – Sparta hraje poslední dobou fakt špatně. Několikrát jsem si říkal zda mám vůbec ještě chuť pokračovat, ale vždycky jsem dospěl k tomu, že se toho zatím nedokážu vzdát.

Práce s davem není jednoduchá, to je jasné, dokážeš si poradit i s lidmi, kteří se do fandění příliš nezapojují? Kolik lidí vlastně tvoří na Spartě to „tvrdé fandící jádro“?
Kdo tohle někdy dělal, tak ví, že to není žádná sranda. Pokud na to vědomě někdo sere, tak nemá v kotli co dělat. Problém v O2 Areně je, že tam mnohdy přijdou lidi poprvé. Není to jako někde na Kometě, kde mají lidé permice a do sektoru kotle chodí pořád ti samí lidé. A asi je i rozdíl hulákat v tak obrovské hale do megafonu a do mikrofonu propojeného s reprákem, jako to mají jinde (teď nemyslím Liberec :D) Bohužel asi i v návaznosti na dlouhou dobu bez úspěchu se nám nedaří tak úplně vychovat novou generaci, který by to táhla. Co se týče působení na kotel jako celek, tak mám své metody. Za ta léta jsem zjistil, kdy být trošku vulgárnější (na kotel, na rozhodčí a hráče soupeře jsem furt :)) a kdy naopak trošku ubrat. Je to o zkušenostech. Přál bych si, aby byla v České republice mentalita jako v Polsku, na Balkáně nebo v Německu. Co se týče „tvrdého fandícího jádra“, tak jde o cca 100-200 lidí, které chodí zápas co zápas a když to čas dovolí, tak jezdí i ven (tam máme obecně hodně velké rezervy). A pak je tam hodně těch, kteří chodí, ale do toho fandícího jádra (tam počítám jen ty, které opravdu dobře známe) nepatří.

Jak se Ti, jako spíkrovi, daří spolupracovat s bubeníky? Je známo, že v kotli Sparty se vyskytuje bubnů několik. Není jich možná až příliš? A vozíte s sebou bubny i na venkovní zápasy?
Ano, často se ke mně dostanou řeči typu: „vy máte moc bubnů“ atp. Jistě, někomu zvenčí se to tak zdát může. Ale je něco jiného fandit v malé hale a v obrovské O2 Areně, která má uvnitř tak velký prostor, že tam všechno zní úplně jinak. Byly doby, kdy měla Sparta těch bubnů daleko víc a já jsem rád, že jsou tyto doby pryč. Nyní jsou povětšinou 3 a na výjezdech 1. S tímto počtem jsem spokojený. A co se týče spolupráce s bubeníky, tak si nemůžu vůbec na nic stěžovat, jsme na jedné lodi.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Když už jsme se dotkli těch venkovních zápasů, které destinace patří mezi tvé oblíbené a kam naopak jezdíš nerad?
Mezi oblíbené destinace bych zařadil Litvínov a Hradec. Nerad jezdím do Liberce. Tam je to totiž buzerace od začátku do konce. Ještě než vůbec stihneš ukázat lístek, tak Ti jako speakerovi sekuritka vyhrožuje, že jdeš za jakoukoliv vulgaritu ven, uvnitř posloucháš songy od DJ z diskotéky a vše je podtrženo domácím sektorem, který je ozvučen reprákem. Ten je namířen na sektor hostů. K tomu si připočti, že Ti domácí fans půl zápasu nadávají (samozřejmě pod ochranou sekuritky), aby Tě pak po skončení zdravili. Jestli je něco v extralize špatně, tak je to Liberec. A nikterak to nesouvisí s výsledkem předkola – to jen tak pro pořádek.

Chybí Spartě pražská derby se Slavií? Vznikla sice tradice přátelského utkání v přípravném utkání, ale tento ojedinělý zápas určitě nemůže vynahradit regulérní potkávání se v zápasech o body...
Mě určitě derby chybí. Ale takové to soutěžní. Ostatně atmosféra derby mě „donutila“ jít na stupínek poprvé a od památných bitev se Slávií víc jak deset let zpátky donutila sparťanský tábor tvořit choreografie. Ta rivalita hnala oba tábory dopředu a pokud si dobře pamatuju, tak jsme byli první v extralize, kdo pravidelně choreografie tvořil. Přátelský zápas (byť derby) je pořád přátelský zápas. Navíc potom co Slávie sestoupila, tak se kvalitou kádru nemůže se Spartou měřit. A co vím od hráčů, tak se Slávií ani nehrají rádi. Soutěžní zápas by byl jiné kafe, ale to je zatím v nedohlednu.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Minulý rok se právě přípravné pražské derby hrálo ve staré hale v Holešovicích. Je holešovická hala stále domovem Sparty? Cítíš to tak? A jak jsi ty osobně nesl stěhování do moderní O2 arény?
Holešovická hala bude vždy domovem Sparty a stěhování do O2 Areny na tom nikdy nic nezmění. Ostatní se nám posmívali, že nám ta hala padá na hlavu, ale každý kdo hraje ve staré hale, tak mi musí dát za pravdu v tom, že to má své kouzlo. Dýchne na Tebe nostalgie, znáš tam každý kout, je to prostě specifické. Tohle Ti nikdy nemůžou nové moderní haly nabídnout. Stěhování do O2 Areny jsem nenesl moc dobře, protože jsme se o něm dozvěděli ze dne na den a po ujišťování, že se stěhovat nebudeme. Takže ta hořkost tam byla. Navíc O2 Arena Spartě nepatří a ač se Sparta snaží dělat co může, aby nám to zpříjemnila (teď nemyslím herně, to je jiná kapitola), tak občas narážíme na problémy.

Kdybys měl porovnat zápasy Sparty v Holešovicích a teď nově v O2 aréně, jaké bys našel rozdíly především po fanouškovské stránce?
Po fanouškovské stránce bych našel jeden zásadní rozdíl. Akustika v O2 Areně je úplně jiná než jinde. Je to ohromný prostor. Aby tam byl kravál, tak musí přijít přes deset tisíc lidí. V momentě, kdy Ti do haly přijde méně, tak je to špatné. Jako hlavní rozdíl mezi O2 Arenou a Holešovicemi vidím zapojení tribun. V Holešovicích byly tribuny kousek, tady je to celé takové roztahané, tribuny jsou daleko,...nemám z toho moc radost no. Další co je potřeba zmínit je choreo. V O2 Areně jsou o dost větší možnosti co se týče prezentací.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.

O vizuální prezentace na Spartě se stará „choreotým“. Můžeš nám prozradit kolik osob tento tým čítá, jak často se schází a jak často tvoří?
Co vím, tak čítá cca 4 aktivní lidi, kteří chodí (téměř) vždy a pak další, kteří pomáhají v momentě, kdy je to potřeba. Pokud se bavíme o četnosti kreslení, tak záleží na konkrétním zápase. Jak jistě každý ví, tak choreo zabírá neuvěřitelné množství času a hodně z nás již má rodiny a toho času nazbyt nemá. Dříve jsme šli cestou co možná největšího počtu, teď se snažíme dělat choreo na (pro nás) prestižní zápasy.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Jste v O2 aréně nějak omezeni, co se týče choreografií?
Omezeni nejsme, pokud nepočítáme pyro :-)

S pyrotechnikou je to jasné, ale je o vás známo, že si pyro dokážete užít i mimo stadion, na venkovních výjezdech, je tak?
S pyrotechnikou nemám nejmenší problém. Osobně bych nebyl proti ani v hale po skončení zápasu v rámci děkovačky. Na venkovních zápasech jsme ho hojně využívali třeba v Pardubicích, než nějaké chytré hlavy z magistrátu napadlo zakázat ho městkou vyhláškou. Zkrátka když je chuť, tak nevidím důvod si to odpírat.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Která prezentace se v sezóně 2017/2018 povedla, kterou bys chtěl vypíchnout?
Osobně se mi nejvíc líbila choreografie v zápase s Kometou. Bohužel se úplně nepovedlo choreo napnout, takže ten výsledný efekt nebyl takový, jak jsme si představovali.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Sleduješ celou českou hokejovou scénu? Zaujal Tě nějaký tábor ať už v extralize, či v nižších soutěžích? A existuje nějaký tábor z nižších soutěží, se kterým by ses chtěl na tribunách utkat? (Slavii nepočítejme).
Českou scénu určitě sleduji. Extraligové tábory hodnotit nebudu, každý ví jak na tom je sám. Co se týče wsm ligy, tak se mi líbí prezentace Motoru, který šel neskutečně nahoru po sestupu z extraligy. Pamatuji si je jako průměr, trumpetáře atp., ale to jak se zvedli – klobouk dolů. To samé Vary, taky šly nahoru a pak jsou tam takové ty fanouškovské stálice – Vsetín, Prostějov, Havířov.

Co nálepky a ostatní fanouškovské propriety? Tvoříte něco takového?
Pár sérií nálepek proběhlo. Fanouškovské propriety jsou v plánu stejně jako spuštění eshopu a řešíme již pouze administrativní záležitosti.

Fungují nějaké vztahy na trase fanoušci – vedení? Máš pocit, že Sparta, jako klub, dbá a pečuje o své fanoušky? A jak se stavíš k tomu, že domácí zápasy Sparty by měly být jen na placené TV?
Vztahy s vedením mohu označit za korektní. Jistě, najdou se situace, které vidíme jinak, ale nemohu říct, že by se nám vedení nesnažilo vyjít vstříc. Pokud bych bral obecně vztah Sparta – fanoušek, tak se mnohým může zdát, že se Sparta snaží všude jinde než na ledě. Samozřejmě se to musí brát s rezervou, ale vždy když vidím kolik práce s tím ty lidi mají a pak jejich snahu hází hráči svým (ne)výkonem do koše, tak je mi jich vážně líto. Mně osobně je nějaká TV ukradená. Když už je Sparta v TV, tak jí komentuje Antoš, takže se z toho vždycky jdu vyblít. Nicméně myslím si, že na domácí zápasy by měly snad přijít lidi na stadion a ne to sledovat v TV. Takže pokud by to znamenalo, že přijde víc lidí na stadiony, tak ať to klidně přenáší TV Barrandov a komentuje Soukup.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Když nyní již Sparta o titul nehraje, komu ho přeješ? A komu přeješ postup z první ligy, případně udržení se v baráži a komu sestup?
Je mi to již prakticky jedno jak to dopadne. Jsou týmy, kterým to nepřeju hodně, ale play off pro mě skončilo vypadnutím mého týmu. Pokud bych se měl rozhodovat podle sympatií, tak bych chtěl, aby spadnul Chomutov. Nahoru bych chtěl Motor.

Za tvých 10 let na stupínku, je nějaká věc, na kterou jsi hrdý, kterou bys rád zmínil, která se doopravdy povedla?
Jsem hrdý paradoxně hlavně na výjezdy mimo extraligová klání. Mluvím teď o Lize mistrů. Sice to každý zlehčuje, ale výjezdy do zahraničí mají své kouzlo a např. loňské finále řadím k úplně největším zážitkům se Spartou vůbec. Takový fanatismus co tam byl, to byl balzám na duši. A pak jsem hrdý vždy, když se něco povede – některá chorea – např. „Ghost rider“, na dobrý výkon kotle atp. Asi si nevzpomínám na jeden konkrétní zážitek, je toho určitě více. 
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

A naopak, nadruhou stranu je nějaká věc, které jako fanoušek – speaker lituješ?
Lituji v zásadě pouze jedné věci a ta se týká rozjetí chorálu do minuty ticha při Open Air v Brně. Bohužel v tom zmatku jsem viděl, jak jdou hráči na modrou, otočil se ke kotli a nevšiml si, že se vůbec něco takového chystá a rozjel chorál. Pak už to dopadlo, jak dopadlo. To je věc, kterou bych nejraději vymazal. Kdo mou omluvu ihned poté přijal, ten ji přijal, kdo ne, toho už asi ale stejně nepřesvědčím. A pak je tady ještě jedna věc z prehistorické doby (kterou by na mne jistě někdo dříve či později vytáhl) a to jsou srazy fanoušků, kterých jsem se asi 3x zúčastnil. Neříkám, že je to věc, které bych nějak extra litoval, protože každý jak stárne, tak získává určité zkušenosti a ve dvaceti vidíš věci jinak než ve třiceti atd., ale právě proto, že je mi zcela jasné, že mi to někdo omele o hubu, tak o tom píšu.

Jak se stavíš k podpoře reprezentace, která v O2 aréně občas hrává přípravná utkání před důležitými turnaji?
Po zkušenostech z minulosti, kdy nám bylo zakázáno ochrankou O2 Areny i bubnovat, aby papaláši měli klid na žraní párků, jdou tyto akce mimo mě. Vím, že svaz nabízí lístky za polovinu ceny pro jakýsi „kotel“, který je pak tvořen lidmi z jednotlivých táborů podporujících repre. Ale já se tohohle neúčastním a ani účastnit nebudu. Druhá věc je, že na Eurohockeytour (nebo jak se to teď jmenuje) hrajou hráči, na které v zápasech nadávám a nějak mi nejde přes pusu je pak podporovat.

Znáš projekt „Vlajkonoši ČR“, kdy fanoušci napříč republikou podporují repre ČR do 21 let? Účastní se někdo ze sparťanů tohoto projektu?
Projekt Vlajkonoši ČR jsem zaregistroval, ale nevím zda se ho někdo ze Sparty účastní.

Co říkáš na nový řád, který podstatně koriguje projevy fanoušků na stadionech?
Byly jednou jedny pomazané hlavy. A tak si řekly, že se podívají jak se to dělá jinde. Zeptaly se tedy jiných pomazaných hlav (těch z fotbalového svazu) jak že se k těm fanouškům chovají a jaká mají pravidla. Pomazané hlavy z fotbalového svazu jim daly nahlédnout do těchto tištěných pravidel. Načež ty hokejové udělaly ctrl+c a ctrl+v, vyměnily míč za puk a kopačky za hokejku a nový hokejový řád byl na světě. Teď vážně – je to prostě paskvil. Dost možná nejhorší je fakt, že ten paskvil upekli lidé z jednotlivých klubů. Jednotliví šéfové klubů začli jít proti vlastním fanouškům. Nikdo předem jasně nedefinoval co se může a nemůže, jednotliví delegáti hodnotili zápasy svým subjektivním pohledem (tzn. někde „kurvíte hokej“ prošlo, jinde dostal tým pokutu nebo hrozili zavřením tribun) a hlavně NIKDO ze svazu potažmo klubů neinformoval předem jednotlivé fanouškovské tábory. Do toho masírka od novinářů alá klišé „rodiny s dětmi“...K novému řádu se toho ale napsalo tolik, že mi přijde smysluplnější mluvit o tom, že se všechny extraligové tábory (+ část prvoligových) spojily ve snaze dosáhnout změnu tohoto řádu. Přišlo úvodní choreo proti svazu, ke kterému se připojili všichni s výjimkou Liberce (ať si udělá každý obrázek sám). Byla zde snaha o dialog, schůzky jednotlivých táborů s vedením jejich klubů, byla založena iniciativa „Hokejový fanoušek“ a ač nám bylo xkrát spíláno, že nejsme dostatečně radikální, tak jsme minimálně dosáhli toho, že velmi pravděpodobně dojde pro nadcházející sezónu k značným úpravám.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Fandíš také fotbalové Spartě nebo tvé srdce patří jen té hokejové?
Mé srdce patří jakékoliv Spartě i kdyby hrála kuželky, byť Sparta hokejová je mi nejblíže. Bohužel pro sparťanský národ neprožíváme zrovna úspěšné období na všech frontách.

Takže navštěvujete i fotbalová utkání Sparty?
Utkání fotbalové Sparty navštěvuji pokud mám zrovna čas. S ohledem na množství hokejových klání a termínových kolizí to však moc zápasů za sezónů není. Ale hodně lidí z prostředí hokeje chodí také na fotbal. Mnozí i na florbal, futsal atd.

Na závěr rozhovoru patří poděkování za Tvůj čas a také je zde prostor k vyjádření či vzkazu pro všechny čtenáře webu Supporters.cz, kteří si tento rozhovor přečtou. Směle do toho...
Chtěl bych, aby tu zazněla jedna zásadní věc. Respekt by měl mít každý kdo aktivně podporuje svůj klub. Člověk si dneska na sociálních sítích přečte akorát tak hejty. Jedeš přes celou republiku – třeba 400 km do Třince, vstaneš v šest, vrátíš se hodně po půlnoci a nějaký nýmand, který sotva doleze na domácí stadion Tě pak na facebooku natře, že Vás tam bylo deset. To bych vždycky vyletěl z kůže! To samé – udělá se choreo (je úplně jedno jaký tábor) a opět se místo uznání, že se tady něco děje, že je nějaká snaha o to pozvednout tu scénu, hledají chyby. „Ty si udělal špatně čárku“, „ty si to tady špatně vytáhl“ - zase stejní nýmandi, kteří nikdy nic netvořili, nikdy ničemu nepřispěli, pouze se  vezli ve stínu těch, kteří tvůrčí jsou, na Tebe budou házet špínu. To by člověk blil, když to vždycky čte. Podle mě totiž každému, kdo pro svůj tým dýchá, kdo se sere hodiny s přípravou na prezentaci, která bude vidět minutu, kdo vymýšlí nové chorály a tráví čas stáním zády ke hře a v neposlední řadě každý kdo podporuje tým i na venkovních zápasech zaslouží respekt a ne hejty na sociální síti.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Web Hokejoviultras.cz je propojen s registrací na portálu www.supporters.cz. Pokud zde máte registraci, tak se stačí pouze přihlásit zadáním uživatelského jména a hesla. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • Zbrojovka Brno psichopes 26.03.2018, pondělí, 21:26 + 0 - 0
  Jako musím říct, že fakt fajn rozhovor. Osobně čumím a posílám respekt za uznání porušení minuty ticha. Je pravda, že do teď to tu v lidech vře a dost lidí to nezapomnělo. Každopádně za sebe můžu říct, že tímto to pro mě skončilo. Když to člověk slyší z druhé strany s uznáním chyby. Český hokej pro fanoušky :)
 • bez klubu dalibor.durcak 20.03.2018, úterý, 20:45 + 0 - 0
  Máš pravdu, je to věta oznamovací. Ale proč je nesmyslná?
 • FC Baník Ostrava Casual88 20.03.2018, úterý, 13:48 + 0 - 0
  Seveřan: :-D :-D :-D Aby ti neujelo Metro.
 • HC Motor České Budějovice Seveřan 20.03.2018, úterý, 11:41 + 0 - 0
  Když už, tak oznamovací, ale hlavně nesmyslná...
 • bez klubu dalibor.durcak 20.03.2018, úterý, 10:09 + 1 - 0
  To je věta tázací.
 • HC Motor České Budějovice Seveřan 19.03.2018, pondělí, 23:06 + 0 - 0
  Ty osobně patříš mezi jednoho ze spíkrů Sparty - co to je za větu?
 • HC Sparta Praha Schaschek 19.03.2018, pondělí, 12:27 + 0 - 0
  Stanik: Tak ono se jedná většinou o cca 5 stále se opakujících jedinců. Z toho 4 jsou z Brna... Každopádně díky všem, čekal jsem hejty, ale sem chodí evidentně normálnější sorta lidí ;)
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 18.03.2018, neděle, 08:50 + 0 - 0
  Spíkroval jsem v na hokeji 30 let(ted už jsme to předal mladším)tak vím co to obnáší!
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 18.03.2018, neděle, 08:49 + 1 - 0
  Super rozhovor!
 • Zbrojovka Brno jokicc 17.03.2018, sobota, 13:57 + 2 - 0
  Ačkoliv Spartu nesnašim, tak musim uznat, že s timhle človekem bych klidne zašel na pivo. Objektivni, kriticky vůči vlastnim hracum. Za me omluva z OpenAir přijata.
 • 1.FC Slovácko stanik 17.03.2018, sobota, 11:15 + 2 - 0
  Super čtení. A v mnoha tvých odpovědí mě nezbývá než jen s pokorou souhlasit. Vyzdvyhnu tu jednu ze tvého závěru. Zakázal bych všechny ty prudice na netu. Nikde nebyly,nic neví,nic nevidí jen z tepla domova tlučou bláboly do klávesnice. To nejsou fanoušci ale...... Jinak tobě chlape přeju další roky s megafonem a ať se daří víc a víc. Zdravím hokej.
clbannerVidea
další videa >
Vlajkonosi.cz
Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata! 08.10.2021

Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata!


VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019

VLAJKONOŠI v Chomutově

více na www.vlajkonosi.cz>
Groundhopping.cz
Když sestup, tak s plnou parádou! Pyroshow na rozloučenou na Žižkově! 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou parádou! Pyroshow na rozloučenou na Žižkově!


Tour de Hodolany 1912 slaví páté výročí 18.03.2021

Tour de Hodolany 1912 slaví páté výročí


Fanoušci Žižkova za plotem - na body to nestačilo 18.11.2020

Fanoušci Žižkova za plotem - na body to nestačilo

více na www.groundhopping.cz>
Hooligans.info
I když válka začala oficiálně jen několik měsíců poté, byl tento zápas považován za začátek rozpadu Jugoslávie... 13.05.2022

I když válka začala oficiálně jen několik měsíců poté, byl tento zápas považován za začátek rozpadu Jugoslávie...


ZPĚT V ČASE: Trpělivost přetekla! Naštvaní fans United poprvé v historii odložili utkání Premier League... 06.05.2022

ZPĚT V ČASE: Trpělivost přetekla! Naštvaní fans United poprvé v historii odložili utkání Premier League...


Náběh ACS Hooligans na sektor Slovácka a následná pyrošou v sektoru Sparty. Finále poháru nakonec odloženo 05.05.2022

Náběh ACS Hooligans na sektor Slovácka a následná pyrošou v sektoru Sparty. Finále poháru nakonec odloženo

více na www.hooligans.info>
Komentáře
07.06.2021, pondělí, 10:27 -
O takovem grafity jsem vzdy sn...
06.06.2021, neděle, 11:08 -
Super!!!
21.11.2020, sobota, 07:44 -
Pěknou podívanou kazí kvikot m...
20.11.2020, pátek, 07:53 -
Bravo a klobouk dolů
23.09.2020, středa, 06:43 -
Myslím, že minimálně fanoušci ...
všechny komentáře >
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace