registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

ROZHOVOR s fanoušky hokejového Vsetína

středa, 21.11.2018 - přejít do komentářů
Přinášíme rozhovor z Lapače.
/titleImg/rozhovor-s-fanousky-hokejoveho-vsetina/6/8615.jpg?width=570

Na úvod patří poděkování do Vsetína, kde kladně odpověděli na naši nabídku rozhovoru, a tak se můžete na následujících řádcích alespoň obrazně přenést na slavný Lapač, do míst, kde se psala historie a trochu tak nahlédnout pod pokličku a do kuchyně vsetínským fanouškům.


Nemůžeme začít jinak než prosbou, abys nám pověděl něco o sobě. (Kdo jsi, jak dlouho jsi na Vsetíně aktivní a jakou pozici vlastně zastáváš? A mluvíš v tomto rozhovoru za sebe, nebo za všechny fanoušky?)

(Boix) Zdar, říká se mi Boix. Mám kristova léta, vsetínský hokej navštěvuji nějakých 25 let, aktivně se zapojuji 13let. Dříve jsem se staral v podstatě o vše, co se týkalo fans scény na Vsetíně...Nyní většinu aktivit přebraly mladší ročníky, s čímž se jim snažím i nadále pomáhat, co mi čas dovolí. Mluvím čistě jen za sebe.

(Čert) Čau, většina lidi mě zná pod přezdívkou Čert a tak taky budu zde vystupovat. Je mi 24 let na hokej jezdím cca 8 roků a poslední 4 roky se starám o veškerou ultras a fans scénu.

(Lišaj) Čau, je mi 27 let ostatní mi říkají Lišaj, na vsetínský hokej chodím od útlého dětství, pravidelně pak od poslední extraligové sezony 2006. Kotel jsme si s ostatními mladými vzali na starost asi před 5 lety.. Starám se o organizaci fans scény jako takové.

Na vsetínském zimním stadionu je kotel umístěný dost specificky doprostřed tribuny. Dá se nějak určit, nebo jaké jsou Tvé představy, o tom, kolik lidí se do fandění během zápasů zapojuje?
(lišaj) Za kotel se přirozeně považuje prostor kolem bubnu a spíkra. Tím, že jsme umístění zhruba uprostřed tribuny, tak se nedá určit přesná velikost našeho kotle. Já si myslím, že nějak kotel určený ani nemáme, hecujeme prostě všechny lidi, někdy se zapojí 200, někdy celé stání a někdy celý stadion.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí

Domnívám se, klidně mne oprav, že pro fanoušky Vsetína bylo vždy prioritní dobré a kvalitní fandění a ostatní ultras aktivity šly poněkud stranou. Je to tak? V poslední době se ale ukazuje, že také dokážete udělat kvalitní choreo a prezentovat se jinak než kvalitním dopingem...
(boix) Dříve to tak bylo,starší ročníky na ultrasoviny moc nebyly. Mladoši jsou v tohle jinde a to je jen dobře.

(čert) Jo je pravda, že Vsetín je vyhlášený dobrým rachotem, když si dáš nějakou tu slivovičku tak to pak jde samo, ale jinak je to asi tím jak jde doba a konkurenční scéna a taky je to o lidech, ti se mění. Nové seskupení vedeme k tomu, abychom byli slyšet na českých tribunách, ale také i vidět.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stojící lidé, dav, stadión a venku

Jste spokojeni s počtem lidí, kteří se do příprav a plánování zapojují?
(boix) NE!

(čert)  Když se domluvíme tak nás na kreslení klidně 10-15 dojde, ale poslední dobou jsme kreslili jen ve 3, ale to už je o domluvě. Když se dělá něco na stadioně před zápasem (lepení vlajek, rozdávání folii..) tak dojde i 2x více lidí, nabízejí se sami a to je to hlavní, že nám chcou pomoct, každý může přiložit ruku k dílu, my tu věčně nebudeme vědí kam přijít.

Kdybys měl nějakou prezentaci vypíchnout, která by to byla?
(čert) Samozřejmě TOP byl minulý rok v Přerově, borec se znakem klubu za zády doplněný o nápis, to jsme si nasadili laťku hodně vysoko. Špatné nebylo ani ACAB v Havířově, nebo vlaječky v druhé lize v Hodoníně svůj účel splnily. Letos doufám v posunutí naší scény mezi nejlepší hokejové tábory v choreografiích.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a textNení dostupný žádný alternativní text.Není dostupný žádný alternativní text.

(lišaj) Myslím že se nám povedla prezentace na výročí 100 let republiky, byť to kvůli našim světelným efektům na Lapači  nevypadalo tak, jak bychom si úplně představovali. Kvalitativně se nám i podařila kresba v loňské sezóně v Přerově, na které byl vyobrazený holohlavý svalovec s podnápisem HRR NA NĚ!!
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, baskebalové hřiště a uvnitřNa obrázku může být: 1 osoba, venku

Pro fanoušky Vsetína se vžilo označení „Ovcomrdi“. Někomu by to mohlo přijít dehonestující, Vám však nikoli a sami se tak označujete a dokonce jste založili své webové stránky na www.ovcomrdi.cz. Jak tohle vzniklo?
(boix) Ono to vzniklo hlavně tak, že jsme tímto "názvem" byli častováni od fans z velkoměst (tímto zdravím hlavně ogary a cérky z Otrokovic, Želechovic, Ubla, Lípy a Vizovic :-) ) . Asi se nám to zalíbilo, navíc město Vsetín má ve znaku ovci,t ak to nějak vyplynulo ze situace.
Není dostupný žádný alternativní text.

Jak se na Vsetíně vzpomíná na slavnou extraligovou éru, kdy přicházel jeden titul za druhým?
(boix) Někdo na to vzpomíná víc, někdo míň... Co se týče mě, tak vzpomínky hezké, ale teď je lépe ;-)

(lišaj) Je to nejslavnější období našeho klubu,takže se samozřejmě vzpomíná. Vzpomínají však především ti starší, kteří to zažili v plně parádě. My mladší si to také pamatujeme, nicméně jsme se v kotli ještě neangažovali tak jako nyní, takže je to pro nás logicky něco jiného. Nicméně i ti nejmladší jsou si dobře vědomi toho,co náš klub, naše malé město v 90 letech dokázalo.

Po jednoleté odmlce se klub vrátil zpět a začal novou éru. Přihlásil se do druhé ligy a podobně, jako třeba Havířov, znovu ožil a podařilo se mu postoupit do první hokejové ligy. Jak vzpomínáte na dobu bez hokeje a na ty začátky v druhé lize?
(boix) Jednomu to prospělo, roztřídilo se zrno od pleve. První sezóna byla fantastická,lidi měli plno elánu,noví soupeři atd. Celá sezóna byla jedna velká jízda. Další rok přišlo kruté vystřízlivění v podobě farmy Gottwaldova, což jsme striktně odmítli, bojkotovali fandění při domácích utkání a pravidelná návštěvnost byla okolo 800 lidí. Nakonec jsme docílili svého, dalším rokem se od spolupráce s Gottwaldovem upustilo, což beru jako naši největší výhru v novodobé historii!

(lišaj) V sezoně kdy na Vsetíně nebyl mužský hokej se chodilo na juniory. Ti byli v tom roce nejlepší v republice a vítězné finále s Gottwaldovem bylo atmosférou srovnatelné s mužským hokejem, byl plný dům, kulisa neskutečná. Pak se klub znovuzrodil, odkoupil licenci od Kroměříže a začal hrát II.ligu východ. Ten rok to byla pořádná jízda, panovala euforie. Na každý výjezd se jezdilo ve velkém, do Šternberka, do Uničova,do Orlové,nejlepší výjezdy však byli do Hodonína a do Přerova. V tom roce se i uskutečnilo první čistě valašské derby po XX letech. Zápas ve Valmezu byl vyprodaný dva týdny dopředu, v sektoru hostů se nás sešlo několik stovek, další desítky lidí pak byli pod tribunou u plexi, po zápase se strhla na ledě bitka mezi fanoušky. Na rozhodující zápas čtvrtfinále jely do Hodonína 4 autobusy, spousty lidí autama...

Za sebou máte první prvoligovou sezónu? Jaká byla?
 (společně) Nebolo to zlé ;-)

Byla to pro Vás velká změna po letech v druhé lize? Zvyknout si na prvoligové cestování, na jiné soupeře, na jiné stadiony?
(čert) Některé soupeře jsem znal s dřívějška, ale změna k lepšímu a s tím cestováním, my zkušenější výjezďáci jsme zvyklí odjinud.

(lišaj) Změnu už to chtělo. Ve druhé lize víceméně nebylo už s kým soupeřit. Výjezdy jsou samozřejmě trochu něco jiného,ve druhé lize jsme měli téměř vše  ,,za kopcem,, , ale jak se ukázalo tak vzdálenost takový problém není,všude jsme jezdili v solidním počtu. 1 liga je oproti té druhé daleko kvalitnější jak na ledě tak v hledišti.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a baskebalové hřiště

Který výjezdy se Vsetínu povedly? Kam rádi jezdíte? A kde se Vám naopak nelíbí?
(čert) Teď záleží jestli se ptáš na celkový pohled nebo na sezónu co byla. Každý výjezd má něco do sebe, nejlepší samozřejmě sou ty nejdelší, kde jede jen určitá část lidi a o to víc si to užiješ, než když jedeš do Valmezu a ani nevíš kde ti začíná a končí kotel a co třetí čumí jen na hokej, nevím, dobré výjezdy ve druhé lize byly určitě do Hodonína, v loni Budějovice, Třebíč i Benátky nebo Kadaň... jak říkám, když jedou solidní lidi a né ti, kteří otevřou hubu jen po gólu tak uděláš kvalitní párty ve 20lidech.

Jaké mají Ovcomrdi vztahy s ostatními fanouškovskými skupinami, koho považujete za největšího rivala a naopak?
(společně) Jediné tábory se kterýma je neutrální vztah podle nás jsou Prostějov a Havířov, kde mají někteří z nás v obou městech kamarády. S Prostějovem dříve bylo i větší přátelství, postavili se s námi po boku na poli, teď už ty vztahy jsou mezi jednotlivci. Jinak žádnou družbu nebo větší sympatie s nikým nemáme. Nenávist je určitě s Přerovem,to je náš největší rival, se kterým se nyní můžeme setkat. Jinak za největšího soka samozřejmě patří Gottwaldov,který budeme nenávidět vždy a všude. Co se týče ostatních táborů,tak soupeři pro nás jsou všichni.
Na obrázku může být: 40 lidí

Sledujete také extraligu a ostatní soutěže? Kdo vám příjde zajímavý zde? A co zahraničí?
(společně) V E-lize je top Kometa Brno, mají dobré chorea, doma výborná atmosféra a výjezdy také kvalitní, solidně propagují českou scénu i v zahraničí na zápasech ligy mistrů. Zajímavá chorea má i Hradce Králové. V nižší soutěži je to Vrchlabí, zejména vrchlabští supras mají velmi nápaditá choreografie a dokáží zorganizovat i početné výjezdy. Za zmínku stojí i Rebel Hearts z Havl.Brodu, trochu se to zvedlo třeba ve Žďáru, ve středu republiky to celkově ožilo… naopak východ po odchodu předních táborů jako Prostějov,Přerov,Havířov,nebo i nás dost upadl. Ze zahraničí na zápasech Švýcarských týmu SC Bern a Davosu panuje vyhlášená atmosféra,podobně jako v německém Mannheimu. Polská scéna, je asi o dvou klubech, kde na tribuně je hodně vidět GKS Tychy, dost lidí chodí i v Katowicích.
Na Slovensku by to mohlo jít taky nahoru, ale více se nám do ČR ze zahraničí nedostává což je škoda.

Možná hloupá otázka, přesto se zeptám: Přáli byste si postup zpět do extraligy? A je to dle vás reálné?
(boix) Ano i ne. Každý chce samozřejmě hrát co nejvýš, ale hodně mě od E-ligy odrazují věci okolo - nové supr arény, kokoti v parukách a papírových čepicích, represe od svazu a četníků...

(lišaj) Jestli postoupíme nebo ne je nám jedno,za svým klubem budeme stát v jakékoliv soutěži. Reálné to myslím je, do několika let.

Komu z účastníků první ligy byste přáli postup do Extraligy (Vsetín nepočítaje) a který klub by si naopak zasloužil ze soutěže vypadnout? (ačkoliv se z první ligy aktuálně nesestupuje)
(společně)  Postup nepřejeme nikomu, zajímá nás pouze náš klub. A vypadnout by měly neatraktivní kluby jakým je Kadaň, Litoměřice, Benátky..

Můžeš nám trošku vysvětlit jaké skupiny fanoušků na Vsetíně působí a co která z nich dělá?
(společně) Skupin pár je, ale ve finále nikdo nedělá nic. Je to závislé pouze na jednotlivcích.
Na obrázku může být: venku a příroda

První liga změnila od nové sezóny název, nesestupuje se z ní a už se ani nehraje předkolo play-off. Jak se díváte na celý systém první ligy? Byli byste pro nějaké změny?
(boix) Celý systém hokeje je u nás špatný, ať už jde o mládež, tak i o dospělé. E-liga by se mela snížit aspoň o dva kluby, 1 liga na dvě skupiny – morava (slezsko) - čechy

(lišaj) Systém 1.ligy není zrovna šťastně postavený, tím že se nesestupuje máme letos lichý počet týmů,to znamená, že každé kolo někdo stojí, navíc kluby jako je Kadaň můžou odehrát ligu jakkoliv nekvalitně a nebude to mít žádný vliv,místo nich mohl být letos v lize některý tým z 2. ligy,který by byl důstojnější jak na ledě, tak na tribuně. Myslím, že je to tak nastavené kvůli farmám, aby extraligové kluby měli jistotu. Nelíbí se mi ani zrušení předkola, po vánocích tak některé týmy už nemají o co hrát a play off se hraje jen na 2 kola..Dobrý byl systém z dřívějška,hrálo se klasické play off a vítěz finále si to pak rozdal v baráži na 4 vítězné utkání s posledním extraligistou, když sérii vyhrál, dokázal, že do extraligy prostě patří, tabulková baráž je nedůstojná..

Podle mých informací působí na Vsetíně i solidní skupinka fanoušků, kteří se zapojují do projektu VLAJKONOŠI. Jak se na tento projekt díváte a jaké zážitky jste „na Lvíčatech“ zažili?
(čert) Projekt je to super, má to potenciál jen je škoda, že zápasy jsou hrávané na krajích republiky, kde ti nejede ani pořádný spoj.Dobré představení bylo na Euru v Polsku, kde na každý zápas lvíčat vyjely aspoň 2auta z valašska. Snad se bude zapojovat více a více lidí a budeme hrdě propagovat naší krásnou zem.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venku

(lišaj) Projekt vlajkonoši je na valašsku poměrně populární.Je dobré podporovat svoji zem aspoň v tomto formátu, z valašska se zapojuje solidní počet lidí,byť né pravidelně,ale to není tak jednoduché, pokavaď bude repre ve všední den hrávat ve městech jako je Ústí,či Chomutov. Velký zážitek byl na zářijovém utkání v San Marinu,kde lvíčata dorazilo podpořit 16 vlajkonošů,z toho 12 z valašska.
Na obrázku může být: 1 osoba

Na závěr našeho rozhovoru děkujeme a klasicky dáváme prostor pro Vaše vyjádření, vzkaz či cokoliv, co byste chtěli, aby zaznělo.
(společně) Hlavně pro ty mladé - nebojte se přijít v jakémkoliv táboru mezi ty, kteří se o něco starají, ti lidi tady věčně nebudou a můžeš to být zrovna ty, který povede dalších x let tu scénu v daném klubu, nebo skupině. Takhle na to zbytečně některé skupiny doplácejí a zanikají což je škoda.. a nenechte si poroučet vedením klubu a svazem!
Mějte svůj styl supportu... nějaké paruky, tleskátka a trumpety si někteří strčte do ... ;-) Smrt fanklubům a - dál to znáte.

Díky za rozhovor! 

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a baskebalové hřištěNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidíNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidíNa obrázku může být: 1 osoba, noc a davNa obrázku může být: 4 lidé, smějící se lidé, stojící lidéNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, baskebalové hřiště a stadiónNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidíNení dostupný žádný alternativní text.Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, baskebalové hřiště a stadiónNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a sportující lidé

Autor: DD & LukášJ

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Web Hokejoviultras.cz je propojen s registrací na portálu www.supporters.cz. Pokud zde máte registraci, tak se stačí pouze přihlásit zadáním uživatelského jména a hesla. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • HC Vsetín Holas Vs 23.11.2018, pátek, 20:23 + 0 - 0
  (Mluvím ta BSC)aktivní, dále bych to tady víc nerozepisoval..
 • Slezský FC Opava s77 23.11.2018, pátek, 17:57 + 0 - 0
  Vsetín super old schoolový tábor, mají svůj specifický styl, palec na horu. Jenom nechápu, proč mají neutrální vztah s Havířovem, tipuju, že to je kvůli tomu, že mezi Vsetíňáky mají slovo nějací fotbaloví chachaři.
 • bez klubu CzechFanatic 23.11.2018, pátek, 17:13 + 0 - 0
  acab1: s Kolínem souhlasím, ale Tábor už fakt ne..za starých časů by za zmínku možná stál, ale poté, co to převzali místní srandisti zvaní Alkoboys, to šlo s místní scénou do kopru. Všem jsou teď spíš pro smích. Z nižších lig jsou pro momentálně v čele podle toho, jak se prezentují, skupiny Rebel Hearts a Supras Vrchlabí. Za nimi v závěsu asi Kozla Nozdra a Šakal Patriots.
 • SK Slavia Praha Pyroman 23.11.2018, pátek, 16:53 + 0 - 0
  Chybí mi jedna důležitá otázka, třeba někdo odpoví: Jak je na tom Vsetín s chuligánkou a jejími aktivitami?
 • bez klubu acab1 23.11.2018, pátek, 09:13 + 0 - 0
  V těch nižších patrech ještě stojí za zmínku Kolín s Táborem, to jsou roky kluci, kteří jsou aktivní.
 • 1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari 22.11.2018, čtvrtek, 20:30 + 1 - 1
  Já jsem z rozhovoru zklmán. Vůbec jsem se nedočetl, jaký mají fanoušci Vsetína vztah k pyru a policii... :-))
 • bez klubu TomiPaci 22.11.2018, čtvrtek, 17:26 + 1 - 0
  Krásný rozhovor na úrovni. A s těmi počty se myslím stotožní mnoho táborů, u nás ve Vrchlabí, skupina Supras číta v současnosti cca 50 členů, což není špatné číslo, ale stejně jako píšete vy, na chorea se nás schází okolo 3, 4 lidi. Je to taky ale asi tím, jak píšete vy, že v mensich městech, jako jsme my, ostatně i Vsetín, ktery ale tu fanouskovskou základnu ma prece jen větší, se mladí stydí přijít mezi pár magorů, co si prijdou na zápas zaskakat a zakřičet, což je podle meho škoda. Protože těch lidí skutečně moc není. A aby člověk za kazdym chodil, jestli by nebyl ochotný pomoct, přidat se.. Na to není cas, ani chuť. Sportu zdar a Supportu zvlášť :)
 • bez klubu Rst 22.11.2018, čtvrtek, 08:41 + 3 - 0
  1. Těmto 3 patří dík za to, jak to teď na Lapači vypadá. 2. Choreo k výročí republiky, kdy bylo prezentováno ve tmě a jakmile se rozsvítilo, byl to povel pro konec produkce, bylo, řekněme, hodně vsetínské. 3. K extralize. Až na první a poslední titul mi to taky nepřišlo zase až tak báječné, na druhou stranu nutno přiznat, že díky tomu má vsetínská obec několikrát větší počet. A nebýt tituly, kolik by bylo fans Vsetína mimovsetínských(?) 4. Zrno od plev se dělilo již po posledním titulu. Září 01. 5. Pokřik Želechovice, Otrokovice, Ublo, Lípa, Slušovice řván od cca 98/99 skutečně na GT/ZL, ne však jako reakce na jejich pokřikování OVCOMRDI, nýbrž: VESANI. V 08/09 zaměněny Slušovice za Vizovice. Ovcomrdi na nás začali řvát Přerov a možná Havířov, když byl svět ještě v pořádku. :)) 6. Trošinku se divím těm, co nyní Vsetín vedou, tedy i třem dotazovaným, že jsou na můj vkus až příliš tolerantní k různým dementům hlásícím se k vhk a dělajícím Vsetínu, zejména na fb, ustavičně ostudu. 7. Budu se opakovat, ale: rozhovor měl být 10x delší a mnohem, mnohem výživnější. 8. Ješté jednou díky všem 3 za to MOC, co pro vsetínskou fanscénu udělali a dělají. IMHO mnoho téch, co do toho tak nevidí (a třeba vsetínských drbanů, co mají o sobě to nejlepší mínění, věrní jsou však leda na fb v dobách slávy, 99%), vůbec netuší, co to obnáší být takovými, jako jsou tři dotazovaní. DÍKY VÁM, PÁNOVÉ!!! P.S. Myslel jsem, že Lisaj s Čertem jsou mladší kusy, or mne nové info :))
clbannerVidea
další videa >
Vlajkonosi.cz
Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata! 08.10.2021

Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata!


VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019

VLAJKONOŠI v Chomutově

více na www.vlajkonosi.cz>
Groundhopping.cz
Oslavy 100 let klubu v Ostravě se povedly na výbornou! 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostravě se povedly na výbornou!


Nová Hradečná přivítala vládce okresu z Hodolan. Pivo, cigára, klobásy, makrely a do toho vůně pyra... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vládce okresu z Hodolan. Pivo, cigára, klobásy, makrely a do toho vůně pyra...


Když sestup, tak s plnou parádou! Pyroshow na rozloučenou na Žižkově! 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou parádou! Pyroshow na rozloučenou na Žižkově!

více na www.groundhopping.cz>
Hooligans.info
Svatební den fanouška Ritchie s inzultací rozhodčího a kontumací - Promiňte mi to, já byl vožralej jako kráva... 09.07.2022

Svatební den fanouška Ritchie s inzultací rozhodčího a kontumací - Promiňte mi to, já byl vožralej jako kráva...


Utkání Zbrojovky se Slavií Praha sledovalo více jak 44 tisíc diváků! Brno drží rekordy, které hned tak nepadnou... 09.07.2022

Utkání Zbrojovky se Slavií Praha sledovalo více jak 44 tisíc diváků! Brno drží rekordy, které hned tak nepadnou...


Baník se vrátil do ligy! Autoservis CHzB zahájil v Brně Oktoberfest a pivo létalo proudem... 30.06.2022

Baník se vrátil do ligy! Autoservis CHzB zahájil v Brně Oktoberfest a pivo létalo proudem...

více na www.hooligans.info>
Komentáře
07.06.2021, pondělí, 10:27 -
O takovem grafity jsem vzdy sn...
06.06.2021, neděle, 11:08 -
Super!!!
21.11.2020, sobota, 07:44 -
Pěknou podívanou kazí kvikot m...
20.11.2020, pátek, 07:53 -
Bravo a klobouk dolů
23.09.2020, středa, 06:43 -
Myslím, že minimálně fanoušci ...
všechny komentáře >
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace