registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Rozhovor: Boleslavská Smečka

Hokejoví Ultras pátek, 03.12.2021 - přejít do komentářů
Rozhovor s jedním členem Boleslavské Smečky!
/titleImg/rozhovor-boleslavska-smecka/6/9880.jpg?width=570

Boleslavská Smečka

Ahoj, mohl by ses představit? Jakou roli zastáváš a jak dlouho jí děláš?

Ahoj jmenuji se Fíla a ve smečce zastávám funkci ¨co je potřeba¨.  Občas zaskakuji spíkra, pomáhám s choreem a někdy se starám o mávačku.

Můžeš nám nějak představit vaši skupinu? (Počet členů, vznik)

Jsme ultras skupina fanoušků, podporující hokejový klub BK Mladá Boleslav. Název ¨Boleslavská smečka¨ jako taková vznikla kolem roku 2013/2014 a z tehdejších zakladatelů do kotle chodí už jen 3 . My jsme pomyslnou štafetu přebrali od roku 2018, kdy jsme začali organizovat výjezdy a prezentace na domácích utkáních. Širší okruh skupiny momentálně čítá 23 lidí, aktivní jádro je bohužel na čísle 10.

Kdo se u vás stará o choreografii, v kolika lidech jí potom tvoříte a kde berete pro ně finanční prostředky?

Choreografii u nás tvoří aktivní členové skupiny, s tím že máme přímo člověka který nám choreografie maluje ručně. Bohužel náš kotel není uzpůsobený na vytahování ¨přes lidi¨, tak jsme před pár lety použily mechanismus, který používají některé tábory například ve švýcarské lize. Chorea si platíme z vlastních peněz plus z příspěvků od ¨normálních¨diváků.

Koho byste označili jako největšího nepřítele?

Na 105% bych označil Liberec.

Jak moc vás ovlivnila covidová pauza?

Naší skupinu určitě ovlivnila dost, ale zbytek diváků na stadionu bohužel ještě víc. Na stadion v Boleslavi chodí čím dál méně lidí a je to smutné. Doby kdy na barážové bitvy chodil plný stánek jsou pryč a dnes kdy hrajeme poslední roky první půlku tabulky chodí o dost méně lidí.

Pokud negativně, dá se s tím nějak pracovat?

Těžká otázka…  V naší skupině si to dokážeme nahecovat, přimět další lidi chodit do kotle a jezdit na výjezdy, ale jak dostat Boleslaváky zpátky na zimák ? … To bohužel nevím. Bylo by fajn kdyby byli místní více hrdí na město a přestali být pohodlní.

Sleduješ českou scénu? Dokázal bys udělat žebříček top táborů?

Sleduji spíše hokejovou scénu, ale samozřejmě aktivity Bohemky, Baníku, Slavie, Slovácka a Sparty ve fotbale si nelze nevšimnout. V hokeji co se týče choreografií se nebojím říct že patříme mezi top 3. Co se týče celkového projevu bude na prvním místě určitě Kometa, pak asi Budějovice a na třetím místě Olomouc . Osobně se mi líbí choreografie Třince, který jich má za sezonu asi i nejvíc v ELH.

Jste jediná aktivní skupina, která se stará o chod atmosféry na stadionu?

Dá se říct že momentálně jsme asi jediná skupina která se stará o atmosféru. Fanklub už čítá pouze pár členů.

V letošní sezoně jste si mohli vyzkoušet premiérově Ligu mistrů, byla to pozitivní zkušenost nebo naopak? Je něco, co vás v ní překvapilo nebo zklamalo?

Opravím vás, ale Ligu mistrů jsme si vyzkoušeli už podruhé. Každopádně si myslím že to byla pozitivní zkušenost ať už co se týče porovnání hokejistů tak fanouškovských táborů. Bohužel letos to bylo s cestováním všelijaké, tak do Helsinek a Curychu odjelo jen pár nadšenců. Atraktivita LM asi není tak velká aby přitáhla více lidí na stadion. Nejlepší hodnocení v naší skupině má určitě tábor Curychu.

Příští rok můžou postoupit až dva týmy. Máš nějaký tip nebo přání, kdo by byl po fanouškovské stránce pro extraligu přínosem?

Po fanouškovské stránce bych určitě nejvíce uvítal Vsetín nebo Prostějov. Co se týče hokeje jsem dost skeptický v tom že mezi ELH a Chance ligou je dost propastný rozdíl takže to druhý tým, který se o ELH popere bude mít hodně těžké. Můj tip na postup je Třebíč.

Pojďme se kouknout na projekt “Vlajkonoši“. Jak se na něj díváte? Má vaši podporu?

Projekt ¨Vlajkonoši¨ vnímám jenom pozitivně a určitě bych takový projekt uvítal i v hokeji. Co se týče podpory, tak z naší skupiny jezdí asi 3-5 lidí na zápasy A týmu a někdy i na jednadvacítky.

V Mladé Boleslavi je také dlouhodobě na nejvyšší úrovni fotbal, funguje tam nějaká spolupráce?

Spolupráce žádná mezi tábory nefunguje. Někteří z nás na fotbal chodí, ale asi největší fanatik je u nás v tomhle Kostič. Ten když může tak nevynechá jediný zápas hokeje či fotbalu.

Jste spokojení s návštěvami po covid pauze?

Jak už jsem psal výše…Je to bída

Co říkáte na nové vládní opatření, že se na stadion neočkování nedostane? Navíc nyní už pouze v maximálním počtu 1000 lidí.

Určitě to škodí atmosféře a náladě ve společnosti. Dál se k tomu asi vyjadřovat nechci.

Není tajemstvím, že máte už nějaký čas družbu s Havlíčkovým Brodem. Můžeš nám popsat, jak tohle přátelství vzniklo a jak funguje?

První kontakty proběhli když jsme s nima hráli PO v první lize. Po nějaké chvíli proběhla naše první návštěva Brodu v zápase v Pelhřimově a postupnými vzájemnými návštěvami jsme se propracovali až k družbě.

Děkujeme za rozhovor a dáváme prostor pro nějaký vzkázat našim čtenářům.

Choďte podporovat svůj klub a nejlépe město ve kterém jste se narodili nebo ve kterém žijete delší dobu. Zkuste někdy docenit i snahu ostatních táborů a nesnažit se každého jen hejtovat. Každý kdo ve svém volném čase podporuje svůj klub ať už je jakkoliv velký má můj respekt !

Autor: redakce

BK Mladá Boleslav

clbannerVidea
další videa >
Vlajkonosi.cz
Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata! 08.10.2021

Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata!


VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019

VLAJKONOŠI v Chomutově

více na www.vlajkonosi.cz>
Groundhopping.cz
Návštěva 3. ligy v německém Zwickau. 21.01.2023

Návštěva 3. ligy v německém Zwickau.


Oslavy 100 let klubu v Ostravě se povedly na výbornou! 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostravě se povedly na výbornou!


Nová Hradečná přivítala vládce okresu z Hodolan. Pivo, cigára, klobásy, makrely a do toho vůně pyra... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vládce okresu z Hodolan. Pivo, cigára, klobásy, makrely a do toho vůně pyra...

více na www.groundhopping.cz>
Hooligans.info
Dal jsi nám branku, tak tady máš přes držku! Toto by se v Anglii přece nikdy stát nemohlo... 07.01.2023

Dal jsi nám branku, tak tady máš přes držku! Toto by se v Anglii přece nikdy stát nemohlo...


Vlajka Hooligans Brno vznikla v zimní přestávce sezóny 98-99, byla zabavena policií, ale nyní je zpět v rukou JKG... 17.12.2022

Vlajka Hooligans Brno vznikla v zimní přestávce sezóny 98-99, byla zabavena policií, ale nyní je zpět v rukou JKG...


ZPĚT V ČASE: Připomenutí federálního derby... 17.12.2022

ZPĚT V ČASE: Připomenutí federálního derby...

více na www.hooligans.info>
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace