registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Fotbaloví ultras vyrazili v Pardubicích na hokej

KOTS pátek, 03.10.2014 14:43 - přejít do komentářů
Rozhovor s jedním z ultras Pardubic o akci na hokeji + info z tisku...
images/clanky/fotbalovi-ultras-vyrazili-v-pardubicich-na-hokej-6415.jpg

Fotbaloví Ultras Pardubic navštívili hokejové utkání mezi Pardubicemi a Kometou Brno, aby domácím fanouškům ukázali, jak se dnes fandí.

Proč tato akce vznikla? 
Mobilizace fotbalových fanoušků (Ultras Pardubice) na hokejové utkání vznikla po tom, co se náš bubeník a speaker hokejových fans snažil marně zvednout atmosféru na hokejových utkáních. Měl za sebou dost lidí, kteří stáli za ním, ale také dost, kteří byli proti nějakým změnám ve FAN CLUBU. 

Byla tato akce dlouho dopředu plánovaná? 
Akce dlouho dopředu plánovaná nebyla. Po dohodě jsme se  domluvili, že našeho kamaráda podpoříme a ukážeme Jižní tribuně, jak by se v dnešní době mělo fandit. Dříve byla Jižní tribuna pojem, ale postupem času se z ní stává terč posměchu, protože fandění ve stylu třískání do bubnů a tleskání není v dnešní době trendem. V užším kruhu jsme vybrali konkrétní zápas a domluvili jsme všechny podrobnosti, jako například ve kterém sektoru budeme stát apod. Osobně sem si od této akce moc nesliboval a počítal sem přibližně se čtyřiceti fanatiky. 

S jakým cílem jste na akci šli?
Šlo nám pouze o to, dát jižní tribuně takovou facku, aby si uvědomili, že takhle to dál nejde. 

Šlo o první akci, kdy jste vyrazili na jiný sport?
Už v zimě jsme vyrazili podpořit naše florbalisty, kteří rádi vzpomínají na naší účast a i vedení se s námi v průběhu roku snažilo spojit, abychom pokračovali v nějaké spolupráci. Bohužel se to při fotbalové sezóně nedá stíhat. 

Jak probíhal samotný zápas?
Při příchodu naší skupiny vyvěšujeme vlajky a už při tom  jižané divně pokukují co se bude dít.  Dohodli jsme se, že necháme přibližně tři minuty na rozjezd FAN CLUBU a potom rozjedeme náš support. Do úvodního buly se v sektoru schází přibližně 70 lidí, což sem vážně nečekal. Rozjeli jsme náš tradiční support, který utichl až o první třetině, kde vzniklo pár konfliktů s fanoušky, kterým se naše představení nelíbí, protože nesledujeme hru a poslouchat jeden chorál 5-10 minut je otravné. Druhá i třetí třetina probíhá podobně a chorály se nesou celou halou. Při obdržené brance zesilujeme, skáčeme a dáváme hráčům najevo naší podporu z tribun. Bohužel na jižní tribuně je po brance ticho a fanoušci mají dlaně na obličeji, jako by se stala pohroma. Na což reagujeme: proč nezpíváááté, proč nezpíváte?! Fan Club také reaguje pokřikem: Kdes to viděl, takhle kurvit hokej :D Brno odpaluje bengál, pár strobáčů a jižané začínají na Brněnské fanoušky pískat, ale naše grupa reaguje pokřikem: pyro není zločin a také jsme vypískáni. 

Byly nějaké ohlasy?
Ohlasů bylo podle mě až moc. :D Jak těch negativních, tak i pozitivních, které nás samozřejmě těší. Nad negativníma komentářem  se musíme pousmát, protože být kritizován fanoušky, kteří nerozeznají Ultras a Hooligans jsou směšné. Také při přestávkách padlo spousty zajímavých slov, jako například: Takhle se tu fandí padesát let a dalších padesát bude.

Chtěl bys něco vzkázat hokejovým fanouškům?
Hra, jako taková šla také dopředu, nehraje se jako před x roky. A aby hráči obstáli, tak také museli přejít na modernější styl hry. To samé platí i o supportu. V dnešní době se na tribunách neprosadíte mlácením do bubnu a řvaním dynamo, dynamo..Ceou záležitostí se již zabývá i hokejový klub a tisk, viz článek z pardubické MF Dnes

Dlouhodobě nejnavštěvovanější hokejový klub v České republice má starosti s fanoušky. Ti se přou o podobu povzbuzování svých oblíbenců. Klub proto uspořádá debatu s hráči, kteří mají říci, jaké fandění jim na ledě nejvíce pomůže.

Spory o způsob fandění se naplno projevily při duelu proti Brnu. Kotel sídlící na jižní tribuně se ve své západní části rozrostl o zhruba sedmdesátku fanoušků, kteří pravidelně navštěvují zejména zápasy místních fotbalistů, basketbalistů či florbalistů.

Jenže prakticky od první minuty obě části při podpoře nespolupracovaly. V jednu chvíli dokonce málem došlo k fyzickému střetu jedinců z obou částí sektoru 101.
„Po posledním domácím utkání s Kometou Brno si určitě všichni máme co říci ohledně fandění v ČEZ Areně, i sami hráči přijdou na chvíli říci svůj názor, v jakém prostředí se jim hraje nejlépe,“ řekl marketingový manažer klubu Jan Kratochvíl.

Společná debata se uskuteční v neděli od 16 hodin, tedy dvě hodiny před dalším zápasem s Vítkovicemi.

„Fotbalová“ skupina preferující nové chorály se postavila i za hostující fanoušky, kteří v hale zapálili pyrotechniku a prostory arény záhy zahltil kouř. 
Zatímco většina tribuny reagovala pískotem a pokřikem „Táhněte domů“, tak menší, ale ucelenější část kotle volala slogan „Pyro není zločin“. I to byl příklad nejednoty, která nyní v kotli převládá. 

Článek je krácen, celý si jej můžete přečíst zde

Autor: MaraM

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Web Hokejoviultras.cz je propojen s registrací na portálu www.supporters.cz. Pokud zde máte registraci, tak se stačí pouze přihlásit zadáním uživatelského jména a hesla. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Hradec Králové Bajkonur 01.03.2016, úterý, 17:15 + 0 - 0
  To jsem zvědavý, kolik se vás sejde v sobotu Pod Vinicí, hradecký kotel dopředu odhaduji na cca. 500 lidí.
 • HC Vsetín SportovniInvestice 20.10.2014, pondělí, 19:15 + 0 - 0
  Vydělávejte díky sportovnímu investování. Více na: http://www.sportovniinvestice.cz/investicni-tipy/balicek-midi
 • FC Hradec Králové MatesHK 06.10.2014, pondělí, 21:53 + 0 - 0
  Super akce ,jen houšť!!!
 • Zbrojovka Brno Joe 13 06.10.2014, pondělí, 19:30 + 0 - 0
  Jo hosi a jeste jste tam mohli do toho videa dat nadupany tribuny Dukly, Pribrami a i nas : DD
 • Zbrojovka Brno Joe 13 06.10.2014, pondělí, 14:30 + 0 - 0
  No a to je snad prave i skoda. Hokej by mohl mit obecne lepsi support, obzvlast kdyz jsme v nem lepsi nez ve fotbale a i liga je kvalitnejsi a bez sracek a korupce ( aspon teda urcite min nez fotbal ). Jinde to taky jde, ze se fandi klubu fotbalu a jinymu sportu taky a verim ze v Brne to bude zas mozny. Problem Zbrojovky neni Kometa, ale spatni majitele v minulosti, spatny stadion a spoustu zapasu o nic a to trva uz vic jak 10 let. Kometa a Boby to je nase hobby a jestli vam to v Praze, Ostrave a jinde nefunguje s hokejem a fotbalem je to dle me vase skoda.
 • SK Sigma Olomouc Srát_na_židy 05.10.2014, neděle, 16:34 + 0 - 0
  http://www.youtube.com/watch?v=9HEi-LbsZFo Není co víc napsat.
 • Zbrojovka Brno flvv 05.10.2014, neděle, 14:17 + 0 - 0
  Pyro v hale při zápase je demence
 • SK Slavia Praha pt88 05.10.2014, neděle, 12:56 + 0 - 0
  Ta změna na hokeji se nedá udělat ze dne na den. Neznám situaci v Pardubicích, ale asi by to šlo jinak, než aby mladší začali kritizovat starší, že to jak fandí, není "trendy" a "moderní". Ale ta akce, když si vytvoříte vlastní kotel někde v rohu a ukážete jim, že jde fandit i jinak je dobrá, ale nemůžete nutit starší fanoušky, aby najednou opustili to, jak fandili dlouhou dobu. Prostě mít klidně vlastní kotel a zkusit to jinak a uvidíte, jak na to časem půjde. Pyrotechnika na fotbale ok, ať se klidně hází i na plochu apod., ale na hokeji to není nic moc. Všichni na Vás pak budou pískat a vznikají zbytečný konflikty.
 • Bohemians 1905 Durden 05.10.2014, neděle, 04:56 + 0 - 0
  BFC to řekl dobře,není co dodat. :)
 • FK Pardubice KoněpůlKa 05.10.2014, neděle, 00:04 + 0 - 0
  tak prioritou byl, je a bude fotbal tohle byl jen takovej ,,budíček,, kterej zjevně splnil účel...
 • AC Sparta Praha Pitter 04.10.2014, sobota, 19:12 + 0 - 0
  Každej si to může porovnat. Podívejte se na rozdíl mezi "Hockey Fans" a Fotbalové ULTRAS https://www.youtube.com/watch?v=cHIpMlEUBjg&feature=gp-n-y&google_comment_id=z131yxjjunb3hpkgc04cgrmixkypvvsr4wk0k
 • bez klubu Amras 04.10.2014, sobota, 12:57 + 1 - 0
  Určitě parádní práce, ale přesto by bylo pěkné takový kotel vídat raději na Pardubickém fotbalovém stadionu ať ta naše druhá liga za něco také stojí. :)
 • bez klubu Fauny 04.10.2014, sobota, 12:03 + 0 - 0
  Rba: No zrovna ten Trenčín a Martin (bez UMT) jsou taky jen bubnořezači.
 • FC Spartak Trnava rba 04.10.2014, sobota, 11:12 + 0 - 1
  Tá česká extraliga je fakt k smíchu. V nizsich ligách je to už lepšie. My tu mame hokej na lepsej urovni jak fotbal (Nitra, Zvolen, Bystrica, Martin, Trencin..)
 • bez klubu skpv 04.10.2014, sobota, 09:00 + 0 - 1
  TO: nevimjmeno2 Rozhodně ne! Myslím že dobře fanaticky a chodící na hokej je ještě pár klubů, ale nejsou moc známi, protože buď hrají 1.ligu nebo 2.ligu.. tady je video které mapuje jednu sezonu ve 2.lize skupině Východ https://www.youtube.com/watch?v=T59B-QsQXds
 • AC Sparta Praha MrSpartan 04.10.2014, sobota, 02:04 + 1 - 0
  to mi připomnělo náš výlet na hokej do Kladna, kde sme se také nesetkali s pochopením a dokonce na nás začali hokejoví fans práskat fízlům :) a to bezhlavé řezání do bubnů je na hokejové Spartě přímo legendární :-D
 • Zbrojovka Brno Hree 03.10.2014, pátek, 20:46 + 3 - 0
  Abych to řekl ještě jednodušeji - pokud je pro někoho hra důležitější než support, ať neleze do kotla a nesnaží se hrát na fanouška, protože je to jenom obyčejnej divák.
 • Zbrojovka Brno Hree 03.10.2014, pátek, 20:43 + 5 - 0
  Hokejoví fans se mají od těch fotbalových hodně co učit. Z mýho pohledu chybí hokejovým fanouškům veškerej fanatismus. Asi jak zní známé heslo "Support je víc než hra". https://www.youtube.com/watch?v=TlDarK6R_Iw
 • FC Hradec Králové Koule73 03.10.2014, pátek, 19:32 + 0 - 0
  Šnek a BFC, vaše názory plně podporuji!
 • FC Baník Ostrava marosek 03.10.2014, pátek, 17:57 + 1 - 0
  Bohužel uvažování fan clubu se těžko změní. Udělám co největší bordel bubny a potom se budu vychvalovat jaká výborná atmosféra panovala na zimaku. Lidi probuďte se buben má udávat jen tempo choralu. A co se týče pyra pokud to nenaruší průběh utkání tak jsem pro ale to platí pro všechny sporty
 • Zbrojovka Brno flvv 03.10.2014, pátek, 17:46 + 0 - 3
  Cokoliv lepšího než Pardubičtí hokejoví fans ... nevimjmeno tradičně nejvíc kokotskej názor ještě si na něj klikne
 • FC Baník Ostrava capekpico 03.10.2014, pátek, 17:28 + 0 - 0
  Šnek:ten názor se mi libí!
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 03.10.2014, pátek, 17:22 + 6 - 0
  Ono kromě Komety Brno stojí hokejové fandění na hovno všude.
 • FK Pardubice Teslák 03.10.2014, pátek, 16:50 + 0 - 0
  Tak ani vedení HC se to nelíbilo a prý udělají potřebné kroky, aby se to neopakovalo :D
 • Bohemians 1905 BFC 03.10.2014, pátek, 16:48 + 0 - 0
  Dobrá práce od "FC Ultras," jen do nich, do omezenejch fanklubáků. Support je víc než hra !!
 • FC Hradec Králové votrokrony 03.10.2014, pátek, 16:45 + 0 - 0
  Tak doufám, že se ukážete na derby!! ;-) FOP!
 • HC Vsetín Lisaj 03.10.2014, pátek, 16:13 + 2 - 1
  ultras pardubice mají pravdu,mlácení do bubnů a rachot trumpetek není fandění,to je zdechlost! Palec hore pro ultras pardubice za tuto akci. FUCKKLUBÁCI z pardubic fandit neumí!
 • FC Fastav Zlín Šnek 03.10.2014, pátek, 15:47 + 3 - 7
  Tam kde hokej je na prvním místě tam je fotbalový support v prdeli ač je lepší a proto za mě,JEBAT HOKEJ ROZPUSTIT LEDY I´m FOOTBALL FANATIC :-D
clbannerVidea
další videa >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Groundhopping.cz
Tour de Hodolany 1912 slaví páté výročí 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví páté výročí


Fanoušci Žižkova za plotem - na body to nestačilo 18.11.2020, středa, 07:17

Fanoušci Žižkova za plotem - na body to nestačilo


Hodolanští podporují své mužstvo za plotem 15.10.2020, čtvrtek, 08:57

Hodolanští podporují své mužstvo za plotem

více na www.groundhopping.cz>
Hooligans.info
V Brně bitva ex-ligistů, otočka a choreo pro lídra před 6 hodinami

V Brně bitva ex-ligistů, otočka a choreo pro lídra


Fanoušci Táborska slavili v ex-ligové Příbrami včera, 22:41

Fanoušci Táborska slavili v ex-ligové Příbrami


Fanoušci Trenčína vyrazili na zápas lodí včera, 09:39

Fanoušci Trenčína vyrazili na zápas lodí

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
V Brně bitva ex-ligistů, otočka a choreo pro lídra před 6 hodinami

V Brně bitva ex-ligistů, otočka a choreo pro lídra


Fanoušci Táborska slavili v ex-ligové Příbrami včera, 22:41

Fanoušci Táborska slavili v ex-ligové Příbrami


Fanoušci Trenčína vyrazili na zápas lodí včera, 09:39

Fanoušci Trenčína vyrazili na zápas lodí

více na www.fanaticky.cz>
Komentáře
07.06.2021, pondělí, 10:27 - RavenFCB
O takovem grafity jsem vzdy sn...
06.06.2021, neděle, 11:08 - Kyby
Super!!!
21.11.2020, sobota, 07:44 - Rst
Pěknou podívanou kazí kvikot m...
20.11.2020, pátek, 07:53 - Chacharus
Bravo a klobouk dolů
23.09.2020, středa, 06:43 - Kyby
Myslím, že minimálně fanoušci ...
všechny komentáře >
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace