registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Blog fanoušků: HC Slavia Praha - HC Vsetín

blog fanoušků pondělí, 23.12.2019 - přejít do komentářů
Vsetínští fanoušci vyrazili na předvánoční výjezd na Slavii...
/titleImg/blog-fanousku-hc-slavia-praha-hc-vsetin/6/9219.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Už je to dlouhých 15-16 let, kdy jsem naposledy šel ještě jakožto student fandit hokejovému Vsetínu proti Slavii na zimním stadionu v Edenu.
Onehdy jsem nevynechal žádné utkání Vsetína v Praze, ať se jednalo o období, kdy dominovali české Extralize, tak samozřejmě i v období temna, pamětníci si ostatně vzpomenou, jak Vsetín kvůli sponzorovi vyměnil tradiční klubové barvy, to jest zelenou a žlutou za světlé modrou, jak se střídali hráči v klubu více než svatí na pražském orloji atd...

Proč to připomínám? Protože v týdnu se mi ozval kamarád ze Vsetína, jenž se známe díky Baníku, který ví, že jsem jim fandil (nebudu vám nic nalhávat, teď už je to jen na bázi okrajové, avšak vzpomínky nevymažeš), prý mají velký výjezd do Edenu. A jelikož se jednalo předvánoční sobotu 21.12, čas ideální od 15 hodin, nebylo co řešit. Upřímně, těšil jsem se jako "za mlada". 

Nadešla zlatá sobota, před zimákem jsme nějak hodinu před začátkem zápasu a všude kolem se to hemží zelenou a žlutou, znova si v hlavě přehrávám vzpomínky, jak to bylo před těmi  lety a natěšenost sílí.
Trochu do reality mne ale dostává dost slušné nasazení policejních jednotek, nechybí několik antonu či slušně ozbrojených příslušníků PČR, kdy jsem následně svědkem toho, jak skupina asi 10x PČR si dá kolečko kolem sportovního areálu, což mi v tu chvíli přišlo hrozně směšné. 
Je známo, že mezi fanoušky Vsetínu jsou i příznivci FCB, asi nechtěli ponechat nic náhodě, jinak si to neumím vysvětlit :-)

Před zimním stadionem mě krom nasazení Policie překvapili ještě další dvě věci.
Za první jest ta, že ve stáncích a vlastně i přímo u sektoru je na čepu pivo Plzeň. I těch 45,- za ni nějak přežiješ. Když to porovnáš s tím, co se (ne) čepuje na stadionech fotbalové první ligy...

Druhá věc, jenž mne překvapila, když sem čekal, než mi načepují pivo byla ta, že jak stojíš takhle ve frontě, vidíš frajera, tak kolem 40 let, jak má na sobě sice červenou šálu, avšak když ses na ní zadíval, viděls, že je to půlená připomínka ze zápasu asi Ligy Mistrů, a to mezi týmy CZ Beograd-FC Liverpool. K frajerovi pak přišel nějaký jeho známý, taky mu to přišlo divné, ale frajer mu odvětil, že doma žádnou jinou nenašel... Ale tak červená, jako červená, že jo... :-)

No nic, koupíš lístek za 90,- a jde se na věc.

Sektor hostů je plný, ono příznivci Vsetína víceméně okupují dle mého polovinu tribuny, kde mají své místo oba kotle, jak hostů, tak domácích.
Já se konečně potkal se svými přáteli, jenž jsou někteří hodně známé postavičky na FCB, tudíž o zábavu bylo postaráno.

Support Vsetína jel od prvních chvil na vysoké úrovni, domácí si neslyšel, skoro ani neviděl. 
Hosté se prezentují velkou zástavou, dvěma mávajícími vlajkami, co se týče ultras produkce, tak nechybí nafukovací balónky v barvách klubů či nakonec závěrečně odpálené prskavky s koledami, jenž odkazuje na to, že se blíží období klidu, lásky a míru (nebo komerce a obžerství? Vyber si, co chceš  :-)

Jinak  musím říct, že se mi velmi líbí design dresů Vsetína. Celý v zeleném, k tomu pouze logo klubu. Jaký to rozdíl od jiných týmů, kde mají dresy přeplácané reklamami.
Bylo to moc příjemné předvánoční oproštění od vánočního shonu, návrat do minulosti, viděls kamarády. A také jsem si užil hodně branek a výhru, což je markantní rozdíl oproti Baníku, tedy spíše válečného trenérského štábu, ale to už je zas jiný příběh.


Slovy klasika... Bylo to náročné, avšak taky nádherné. A když připočteš slivovici, kterou kamarádi dovezli, tak i dobré !  :-)

Autor: TREVOR
 

Foto: Kony & Trevor & Tom-Budweis


 

Autor: DD & Blog

HC VsetínHC Slavia Praha

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Web Hokejoviultras.cz je propojen s registrací na portálu www.supporters.cz. Pokud zde máte registraci, tak se stačí pouze přihlásit zadáním uživatelského jména a hesla. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu Rst 24.12.2019, úterý, 12:33 + 0 - 0
  Nejsem robot: Vysoký Japonec jsem nikdy nekricel. Teď už jsem si zvykl, ale fakt jsem to neřval. Teď si kdysi jeden old school na to konto dělal prdel, že když Vysoký Japonec je slavíci, při obdrženém gole by se mohlo pět Rožnovské hodiny smutně bijú. ------ Myslel jsem domácí tábor. AZ doma když měl ambice, měl doma nejhlučnější fans, jaké jsem kdy z pozice výjezdového zazil.
 • bez klubu nejsem robot 24.12.2019, úterý, 10:51 + 0 - 0
  Rst..."az"nejhlasitější tábor?(no nevím)ono,když jdeš ven-fandí každý,(něco se vypije-každý ze sebe dělá hrdinu,no nevím....Vsetín mě "sral"s tím "vysoký jalovec"....to bych neskandoval nikdy...
 • bez klubu Rst 24.12.2019, úterý, 08:33 + 0 - 0
  Bělský Les, ad Havířov: Tady je škoda, že Havířov nemá ambice. Když měli ambice, byli nejlepším, rozhodně nejhlasitějším táborem, jaký jsem kdy venku viděl. (S nimi Olomouc září 94, kdy byla Olomouc mistr). Pomohla i nenávist na tribunach se Vsetinem. Trevor20, sedmička na Slavii v 02-03, pardon, nenapsal jsem to celé.
 • bez klubu Rst 24.12.2019, úterý, 08:12 + 0 - 0
  Tanková Plzeň dokonce. Dle znalce se mělo jednat o nesmysl, zřejmě lakování ovcomrdů.
 • SHK Hodonín Fafrnek 24.12.2019, úterý, 07:41 + 0 - 0
  Plzen za 45 na hokeji?nebyl to gambac?
 • bez klubu Rst 23.12.2019, pondělí, 21:02 + 0 - 0
  Belsky Les: Ptal jsem se ze srandy :), jasne že to je hrůza děs a nevkus. Kyby: Zase třeba Trevora to chytlo. :) Chápu. 94-95 1. titul byl famous, pak cirkus. 01-02 už výborná, neboť zrno od plev :)
 • FC Baník Ostrava Bělský Les 23.12.2019, pondělí, 19:04 + 0 - 0
  Nevím. Přijde mi to jako šaškárna někde v cirkuse. Fotbalové mi třeba nevadí. Ale ty hokejové moc, všude samá reklama, dlouhé rukávy, dresy po kolena. Děs
 • FC Baník Ostrava Kyby 23.12.2019, pondělí, 16:35 + 0 - 0
  Mi je třeba dnes VS velice sympatický, v době, kdy získávali titul za titulem a furt měnili název atd., to byl pro mě naopak ten nejprotivnější klub, co si dovedu představit...
 • bez klubu Rst 23.12.2019, pondělí, 16:20 + 0 - 0
  Bělský les: Co máš proti dresům po kolena? (A jo, Vsetín drží laťku kurva vysoko již několik desetiletí) Trevor20: Tys s tím začal v tom blogu ne? Studia, Vsetín doba temna, tesel ses jako zamlada, 15-16 let dávno tomu ... (A to samé co Belskymu Lesu: Vsetín drží laťku kurva vysoko několik desetiletti, nyní hraje do karet to, že je několik let IN.)
 • FC Baník Ostrava trevor20 23.12.2019, pondělí, 16:14 + 0 - 0
  MP 11: jo, souhlasím, dalo se to interpretovat i takto. Nicméně není toto až ta poslední zajímavá věc z celého reportu? Naopak bych čekal, že lidi, když už se pustí do diskuze, tak ohledně předvedení hostů v sobotu, ne, že někdo vzpomíná na minulost :-)
 • FC Baník Ostrava Bělský Les 23.12.2019, pondělí, 15:58 + 0 - 0
  RST : no nevím, jestli je to stadionem. Možná i jo, ale Havířov taky hraje ve staré hale a byl jsem tam jen jednou na hokej, navíc play - off a vůbec mě to nenatchlo. Spíš mě baví sledovat fanoušky, než samotný hokej. Nedávno jsem byl v Porubě právě na Vsetín a z hokeje nic moc nevím. Sledoval jsem spíš kotel Poruby a Vsetína, jak se překřikují. Poruba samozřejmě nemohla konkurovat ve 20 lidech 300 ovcomrdům, ale snažili se celý zápas, měli chytlavé pokřiky, správně pouzivali buben do rytmu, ne jak některé mlátičky, kteří chcou z bubnu vytlouc duši. Nebaví mě moderní hokejfans dresech a omotanými šalami kolem krku, ruk nedej bože noh. Normálně se stydím za ně, jak to vidím. Hokej sem tam sleduju. Líbí se mi hodně Vsetín, Prostějov, Budějovice krom fanklubáků, Kometa a obdivuju Vrchlabí. O zbytku nevím, ale když jsem byl na Vítkovice, zvracel jsem z toho ještě týden. Prostě se mi to absolutně nelíbí, atmosféra, dresy, komerce, americký styl. Hnus. Ale je to jen můj názor.
 • AC Sparta Praha MP11 23.12.2019, pondělí, 15:35 + 0 - 0
  Trevore, spíš bych to nazval dobou úpadku. Doba temna nastala až opuštěním profesionálního hokeje. A to Vsetín v Praze opravdu nehrál.
 • FC Baník Ostrava trevor20 23.12.2019, pondělí, 15:21 + 0 - 0
  RST : ne ne, ať jsou rozhovory s jinýma, zajimavejsima lidma, co dělají pro scénu Baníku důležitější věci. A souhlas, s tím Ocem to bylo TOP! :D
 • bez klubu Rst 23.12.2019, pondělí, 15:13 + 0 - 0
  T20: Ono jak to ctu, je to fakt jak vyslech :-)), sorry... Asi si pockam na intervijů s Tebou, bud zde nebo v Bazalu (ten s Očem mne nadchnul! :)) )
 • FC Baník Ostrava trevor20 23.12.2019, pondělí, 15:10 + 0 - 0
  Ano, sedmičku proti sks si pamatuji. A na lavičce byl Pavel Vrba.
 • bez klubu Rst 23.12.2019, pondělí, 15:05 + 0 - 0
  Trevor20: dik, no a fcb teda fandis odkdy? Nebo Ty jsi fakt rodily Pražan? Jako ze "vsude stado SSB, tak ja natruc FCB." ?? Jestlis sel k fcB po sedmicce na slvii v 02, tleskam!
 • FC Baník Ostrava trevor20 23.12.2019, pondělí, 14:53 + 0 - 0
  RST :a není to jedno? Samozřejmě, že mělo velký vliv to, jak opanovali ligu (začal sem je sledovat někdy kolem roku 97, od roku 2000 sem se poté snažil je navštěvovat osobně). Hlavně každý kolem fandil Spartě, Slavii, to bylo otravne a nechtěl sem se jak ovce připojit buď do jednoho či druhého stáda. Tudíž sem zažil slávu, ale i to období, jak zavřeli Zubika za zproneveru, jak měli problémy se sponzory, jak svého času za ně hrálo asi 50 hráčů, dokonce i Jirku Hudlera, když onehdy nastoupil atd... Výslech ukončen? :-))
 • bez klubu Rst 23.12.2019, pondělí, 14:42 + 0 - 0
  Pardon, pochopitelně Praze
 • bez klubu Rst 23.12.2019, pondělí, 14:40 + 0 - 0
  Trevor20: Balkan Trip v Bazalu jsem cetl, proto me to zajima, ze nekdy v 03 byl na slavii se VS nekdo, kdo ted pise do Bazalu. Nebo ses ke VS "onehdy" dostal jen ze se mu vedlo proti praze? Proto se ptam, ale tak nic no.
 • bez klubu Rst 23.12.2019, pondělí, 14:29 + 0 - 0
  Bělský Les: Je to stadionem. Existovat Kotas, lbilo by se Ti i na Vítkách. Bohužel trendem jsou arény a vyhaneni fans. S kazdou dalsi novou arenou se kouzlo kdysi nijakeho a neznameho Lapače znasobuje.
 • bez klubu Rst 23.12.2019, pondělí, 14:04 + 0 - 0
  Trevor: Odkud jsi?
 • FC Baník Ostrava trevor20 23.12.2019, pondělí, 13:50 + 1 - 0
  MP11: Že naposledy jsem byl před X lety naposledy se Vsetínem v pražském Edenu. A pokud se podíváš třeba na wiki, tak i dle statistik a doplňujících článku zjistíš, že již onehdy (kolem roku 2004) to nebylo zcela koser v klubu, i když se do Play off dostali. Samozřejmě poté bylo hůře, ale to už se Slavii hráli, pokud se nemýlím v O2 aréně. Ale připouštím, že sem se mohl v něčem seknout, co se týče období temna, kdy klub nakonec až zanikl. Přeci jen je to pořádná dávka let :-)
 • AC Sparta Praha MP11 23.12.2019, pondělí, 12:24 + 1 - 0
  Zajímalo by mě, v kterých dobách temna před 15 lety chodil v Praze na Vsetín?
 • bez klubu Rst 23.12.2019, pondělí, 11:57 + 0 - 0
  Autor té slátaniny pochází teda odkud? Z Prahy?
 • bez klubu dalibor.durcak 23.12.2019, pondělí, 10:10 + 0 - 0
  Další foto doplněno.
 • FC Baník Ostrava Bělský Les 23.12.2019, pondělí, 10:03 + 0 - 0
  Pěkný článek. Tchán pochází ze Vsetína a sem tam vyjedem na nějaký zápas. Vždycky super atmosféra. Vsetín je jediný tým, kde snesu hokej, jinak hokej vůbec nenavštěvuju.
 • SK Slavia Praha Falcone 23.12.2019, pondělí, 09:57 + 0 - 0
  Dobrý počet Vsetína. My jsme v hokeji na tribunách mrtví, chodí tam děti do 5.třídy.
 • 1.FC Slovácko riedlss 23.12.2019, pondělí, 09:45 + 0 - 0
  Bez urážky, je to velice nešikovně nafocené.
clbannerVidea
další videa >
Vlajkonosi.cz
Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata! 08.10.2021

Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata!


VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019

VLAJKONOŠI v Chomutově

více na www.vlajkonosi.cz>
Groundhopping.cz
Návštěva 3. ligy v německém Zwickau. 21.01.2023

Návštěva 3. ligy v německém Zwickau.


Oslavy 100 let klubu v Ostravě se povedly na výbornou! 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostravě se povedly na výbornou!


Nová Hradečná přivítala vládce okresu z Hodolan. Pivo, cigára, klobásy, makrely a do toho vůně pyra... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vládce okresu z Hodolan. Pivo, cigára, klobásy, makrely a do toho vůně pyra...

více na www.groundhopping.cz>
Hooligans.info
Dal jsi nám branku, tak tady máš přes držku! Toto by se v Anglii přece nikdy stát nemohlo... 07.01.2023

Dal jsi nám branku, tak tady máš přes držku! Toto by se v Anglii přece nikdy stát nemohlo...


Vlajka Hooligans Brno vznikla v zimní přestávce sezóny 98-99, byla zabavena policií, ale nyní je zpět v rukou JKG... 17.12.2022

Vlajka Hooligans Brno vznikla v zimní přestávce sezóny 98-99, byla zabavena policií, ale nyní je zpět v rukou JKG...


ZPĚT V ČASE: Připomenutí federálního derby... 17.12.2022

ZPĚT V ČASE: Připomenutí federálního derby...

více na www.hooligans.info>
Komentáře
30.10.2022, neděle, 21:18 -
Ten sektor hostů ve Vsetíně to...
07.06.2021, pondělí, 10:27 -
O takovem grafity jsem vzdy sn...
06.06.2021, neděle, 11:08 -
Super!!!
21.11.2020, sobota, 07:44 -
Pěknou podívanou kazí kvikot m...
20.11.2020, pátek, 07:53 -
Bravo a klobouk dolů
všechny komentáře >
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace